НОВИНИ

Польські слідчі хочуть поїхати в Росію для огляду уламків літака Качинського

Група, яка веде слідство у цій справі, хоче сфотографувати окремі уламки літака, описати їх і позначити.

Польські слідчі заявили про намір поїхати до Росії, щоб оглянути уламки розбитого президентського літака Ту-154М. Про це інформує радіо RMF.FM.

"Прокуратура готує подання до Росії у справі виїзду польських слідчих до Смоленська. Йдеться про можливість доступу до уламків розбитого президентського літака і його інвентаризації",- інформує радіо.

Група, яка веде слідство у цій справі, хоче сфотографувати окремі уламки літака, описати їх і позначити.

"Прокурори мають наміть взяти з собою до Росії спеціальне обладнання. Фахівці хочуть зрозуміти, в якому стані уламки літака, з чим польська сторона має справу, як із доказом (у слідстві — ред.)",- йдеться у повідомленні.

Читайте також: Польща поскаржиться на Росію у Міжнародний суд в Гаазі щодо Смоленської катастрофи

Нагадаємо, літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих - президент, його дружина і частина керівництва країни.

У січні 2011 року контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.

7 березня 2016 року у Варшаві розпочалося повторне розслідування Смоленської катастрофи.

Міноборони Польщі оприлюднило відеозапис зустрічі колишнього прем'єра країни Дональда Туска з російським президентом Владіміром Путіним і Сєргієм Шойгу, який обіймав у той час посаду голови МНС, в день Смоленської катастрофи.

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що записи розмов Туска і Путіна в день Смоленської катастрофи суперечать підсумкам розслідування.