НОВИНИ

У Європі залишилися задоволеними посиленням позиції Трампа щодо РФ – WSJ

За словами європейських дипломатичних джерел WSJ, їх запевнили, що "США не продадуть Росії Східну Європу і Україну".

Адміністрація президента США Дональда Трампа посилила політику щодо Росії і це подобається Європі та турбує Москву, пише The Wall Street Journal. Обрання Трампа Європа зустріла з трепетом, а Росія - з радістю, через шість тижнів після його інавгурації розклад змінюється, зауважує видання. 

Минулого тижня про зміну розкладу і про що з'явилися надії Європи на зближення позицій по Росії повідомляло агенство Reuters. За словами європейських дипломатичних джерел WSJ, їх запевнили, що "США не продадуть Росії Східну Європу і Україну". Ще один високопоставлений європейський дипломат після консультацій у Вашингтоні минулого тижня заявив про значне просування до вироблення єдиної позиції щодо Росії. "Ніхто не виніс відчуття, ніби США укладають з Росією якусь "велику угоду", - додав він.

WSJ нагадує, що обрані Трампом чиновники адміністрації просувають жорсткий курс щодо Кремля. Втім, за її оцінкою, поки експерти продовжують гадати, які справжні наміри Трампа. Одні кремленологи допускають, що Трамп посилює позиції напередодні переговорів з Кремлем, "мета яких - рух до примирення з Росією і знаходження спільного підходу до Європи і Близького Сходу".

Інші аналітики сумніваються, що в довгостроковій перспективі Трампу вдасться утримати від спроб зблизитися з Владіміром Путіним. Ендрю Вейсс, віце-президент з досліджень Carnegie Endowment for International Peace, нагадує, що зближення з Москвою було ідеєю фікс зовнішньополітичного підходу Трампа і скидати її з рахунків рано.

Пол Сондерс, виконавчий директор Center for the National Interest, навпаки, чекає загострення двосторонніх відносин, але ось з якої причини: Трамп буде намагатися покращувати відносини, але йому важливо зробити це з позиції сили, Москві ж це явно не сподобається.