НОВИНИ

Порошенко озвучив очікування від Міжнародного суду ООН в Гаазі

Україна сподівається на рішення, які зупинять постачання зброї на окуповану територію.

Президент України Петро Порошенко у вівторок, 7 березня, озвучив очікування від Міжнародного Суду ООН в Гаазі за позовом нашої держави проти Росії, який розпочався напередодні. 

За словами високопосадовця, Україна очікує рішень, які зупинять поставки зброї на окуповану територію та зможуть навести лад на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону.

Окрім того, офіційний Київ чекає ухвал, які допоможуть зняти заборону на функціонування Меджлісу в АРК, дозволять припинити утиски етнічних українців та кримських татар.

Нагадаємо, 16 січня Україна подала до Міжнародного суду ООН у Гаазі позов проти Росії у зв'язку з порушенням РФ Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Згодом міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна збирається доповнювати свій позов у Міжнародний суд ООН новими фактами про порушення Росією прав людини.

Слухання триватимуть чотири дні і проходитимуть у два етапи - 6 та 8 березня на слуханнях виступатиме українська сторона, а 7 та 9 березня - російська. Українська сторона просить застосувати запобіжні заходи для захисту цивільного населення від агресії Росії в рамках розгляду позову в Міжнародному суді ООН. 

Як повідомлялося, Міжнародний суд, який є головним судовим органом Організації Об'єднаних Націй, проведе публічні слухання у справі про застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації у скарзі України проти Росії і буде розглядати прохання Києва запровадити тимчасові заходи. 

МЗС України очікує, що суд може ухвалити через 1-2 місяці рішення, яким зобов'яже Російську Федерацію припинити агресію проти населення Донбасу та Криму.