НОВИНИ

Російські хакери шантажують політичні організації США – Bloomberg

Хакери, за відомостями агентства, вимагали від 30 тисяч до 150 тисяч доларів.

Російські хакери в рамках нової хвилі атакують американські політичні організації, ретельно проглядаючи електронну переписку в пошуках делікатних деталей і вимагаючи гроші. Про це пише агентство Bloomberg з посиланням на двох осіб, обізнаних з розслідуваннями, які ведуть ФБР і приватні фірми з безпеки.

Зазначається, що після президентських виборів в США принаймні 12 груп зіткнулися зі спробами вимагання. За словами джерел, вимоги викупу супроводжувалися зразками конфіденційних даних, які потрапили в руки хакерів. 

Хакери, за відомостями агентства, вимагали від 30 тисяч до 150 тисяч доларів, які було необхідно заплатити біткоінтами.

"Хакери використовували різні технології, які експерти з безпеки вважають відмінними рисами Cozy Bear, однією з російських урядових груп, яка стояла за зломом Демократичної партії під час президентських виборів і є об'єктом розслідування", - пише Bloomberg.

Серед організацій, що зазнали шантажу, згадуються компанія Арабелла Advisors і Центр прогресу США, який активно закликав до розслідування контактів між оточенням Трампа та представниками РФ.

Нагадаємо, Україна стала жертвою застосування російських інформаційних військ. Про це британський експерт з питань російської армії з Королівського інституту з закордонних справ Кеір Джайлс пише у дослідженні для НАТО.