НОВИНИ

У РФ заявили, що повернення українських засуджених з Криму не відбулося з технічних причин

Україна та Росія мають узгодити нову дату переведення.

Переведення 12 засуджених з окупованого Криму в виправні установи, розташовані на території материкової України, не відбулося з технічних причин. Про це ТАСС повідомили в Міністерстві юстиції РФ.

"Переміщення зазначених засуджених 3 березня не відбулося з технічних причин. Передача відбудеться після узгодження з українською владою нової прийнятної дати", - сказали в Мін'юсті РФ

Раніше повідомлялося, що Росія має намір передати Україні 12 ув'язнених з анексованого Криму 3 березня. Мова йде не про політв'язнів, а про осіб, засуджених українськими судами.

Нагадаємо, в українському МЗС у відповідь на запит Тижня повідомили, що станом на 1 квітня було відомо про 170 випадків повторного засудження українців і про 179 випадків вивезення їх з анексованого Криму до Росії. За інформацією правозахисників, кількість вивезених Росію в'язнів - щонайменше 2200 людей.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявила, що домовилася з російською колегою Тетяною Москальковою про механізм передачі 18 громадян України, яких утримують у місцях несвободи в окупованому Росією Криму, на територію материкової України. Вона теж підтвердила, що цей список іще не повний і буде обговорюватися далі.

У кінці грудня 2016 року російське МЗС запросило в України підтвердження громадянства 17 українців, які відбувають покарання в Криму, для їх передачі на батьківщину. Один засуджений зі списку звільнився достроково, ще в одного виявилося російське громадянство, тому в результаті залишилося 16 українців.

23 січня 2017 року Міністерство юстиції Росії повідомило про отримання згоди української сторони прийняти громадян України, які відбувають покарання за ґратами в анексованому Криму. 

Детальніше про ситуацію з українцями, які залишилися в місцях несвободи в анексованому Криму, читайте в матеріалі Тижня "У подвійній неволі"