НОВИНИ

Міністр енергетики ініціюватиме заборону ввезення антрациту з Росії

Насалик має намір внести розпорядження на засіданні Кабміну.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик буде ініціювати заборону на ввезення енергетичного вугілля з Російської Федерації. Про це він сказав журналістам перед початком засідання Кабінету міністрів в п'ятницю.

"Я вноситиму на засіданні Кабінету міністрів розпорядження про те, щоб жодного вугілля енергетичного не було з території Росії. Мається на увазі антрацитової групи", - сказав він.

За його словами, є інформація, що окупаційна "влада" ОРДіЛО розглядає схему, згідно з якою вугілля з окупованої території Донбасу буде направлятися в Ростовську область Російської Федерації, збагачуватися, знову направлятися в Україну, але в два рази дорожче.

"Але принципово, щоб ми цього не зробили. Розпорядження вноситиметься", - сказав міністр.

Як повідомлялося, 15 лютого Кабінет міністрів України ввів надзвичайний стан в сфері енергетики. Причиною стало блокування поставок вугілля з непідконтрольних територій Донбасу. Згодом прем'єр Володимир Гройсман повідомив, що Україна заблокувала експорт антрациту на період дії надзвичайних заходів в енергосистемі.

Теплові електростанції України з моменту введення надзвичайних заходів в енергосистемі країни скоротили споживання вугілля антрацитної групи вдвічі