Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
3 березня 10:02   ▪   Версія для друку

Александр Хуг: Незмінною проблемою на Донбасі є те, що сторони надто близько одна до одної

За словами першого заступника голови СММ, подекуди сторони фактично бачать одна одну, що призводить до постійного напруження.

Незмінною проблемою на сході України є те, що сторони надто близько одна до одної у всіх гарячих точках, де досі трапляються випадки вогневої активності. Про це в інтерв’ю Тижню розповів перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

За його словами, за останній рік відстань між ними в багатьох із цих місць зменшилася – подекуди сторони фактично бачать одна одну, що призводить до постійного напруження. 

«Через таку «близькість» деякі з цих районів, як і раніше, недоступні для мирних мешканців. Лінію зіткнення зигзагом перетинають об’єкти інфраструктури, які опиняються між позиціями. Коли починаються зіткнення, вони зазнають безпосереднього впливу», - сказав Хуг.

Водночас, за словами першого заступника голови СММ, розведення сил і засобів має сенс, коли паралельно усувається друге за вагомістю джерело нестабільності — наявність забороненого озброєння. Воно не буде ефективним, якщо лише розвести сторони на відстань 2 км, оскільки навіть міномети найменших калібрів її покривають.

«Нам не потрібно це додатково обговорювати, відведення важкого озброєння передбачене мінськими угодами. А в наших звітах досі повно свідчень того, що воно лишається там, де було, і все ще застосовується», - сказав він.

Хуг зазначив, що це має робитися за згодою сторін, не в односторонньому порядку. Щоб місія могла сприяти процесу, їй потрібно мати доступ і можливість здійснювати спостереження та його верифікацію. У деяких із цих районів у доступі відмовляють відмовляють обидві сторони (часто через наявність мін та інших перешкод).

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено