НОВИНИ

Військова прокуратура викрила адвокатів Клименка в недотриманні норм процесуального права

За словами Матіоса, йдеться про умисне порушення адвокатської етики.

Головна військова прокуратура ініціювала притягнення до дисциплінарної відповідальності адвокатів колишнього міністра доходів і зборів України Олексанлдра Клименка через умисне порушення норм адвокатської етики та процесуального права. Про це повідомили у прес-службі Генпрокуратури у середу, 1 березня.  

Зазначається, що військова прокуратура звернулась з цим питанням до Голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Як прокоментував ситуацію Головний військовий прокурор Анатолій Матіос, адвокати Клименка під час судового засідання переховувались за межами приміщення Голосіївського районного суду міста Києва від слідчого судді з 20.00 вечора 27 лютого до першої години по опівночі 28 лютого 2017 року.

Окрім того, за інформацією прес-служюи, адвокати Клименка після початку слухання проігнорували чотири офіційні виклики судді і лише о 01.00 ночі повернулися до зали судового засідання.

За словами Матіоса адвокати свідомо і умисно ухилялися від здійснення своїх професійних обов'язків, порушували присягу адвоката, принципи адвокатської діяльності та Правила адвокатської етики. 

Нагадаємо, 8 лютого Апеляційний суд Києва заочно заарештував колишьного міністра Олександра Клименка. Наприкінці 2014 колишньому міністрові уряду Миколи Азарова повідомили про підозру у заволодінні державним майном в особливо великих розмірах. Із 2015 році він перебуває у міжнародному розшуку. Водночас Олександр Клименко залишається почесним головою партії «Успішна країна», осередки якої діють в різних містах України.

Щодо Клименка порушили два кримінальні провадження, одне з яких наразі довелося зупинити через розшук підозрюваного.

1 березня суд дав дозвіл на заочне розслідування щодо екс-міністра Клименка. Суддя ухвалила рішення після тривалого розгляду понад 30 клопотань адвокатів підозрюваного.