НОВИНИ

Суд дав дозвіл на заочне розслідування щодо екс-міністра Клименка

Суддя ухвалила рішення після тривалого розгляду понад 30 клопотань адвокатів підозрюваного.

Голосіївський районний суд Києва дав дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування (заочного розслідування) щодо екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка. Про це написав у Facebook генпрокурор Юрій Луценко.

"Після 17 годин "процесуальних" боїв та ігор адвокатів в хованки від суду, тільки що суддя Голосіівського суду Мирошниченко, розглянувши більше 30 клопотань захисту, надала дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування (простіше -заочне розслідування) відносно Клименка О.В.", - написав генпрокурор, опублікувавши копію ухвали суду.

Олександр Клименко підозрюється в тому, що у період квітня 2012 - вересня 2013 року, обіймаючи посаду голови ДПСУ (Міністра доходів і зборів), у складі створеної і очолюваної Віктором Януковичем, злочинної організації, зловживаючи службовим становищем, діючи з корисливих мотивів, шляхом реалізації розробленого злочинного плану і злочинної схеми заволодів коштами державного бюджету України на загальну суму 3,166 млрд грн, шляхом незаконної компенсації ПДВ на рахунки фіктивних підприємств, в особливо великому розмірі, які були розподілені між учасниками злочинної організації.

Нагадаємо, 8 лютого Апеляційний суд Києва заочно заарештував Клименка. Наприкінці 2014 колишньому міністрові уряду Миколи Азарова повідомили про підозру у заволодінні державним майном в особливо великих розмірах. Із 2015 році він перебуває у міжнародному розшуку. Водночас Олександр Клименко залишається почесним головою партії «Успішна країна», осередки якої діють в різних містах України.

Щодо Клименка порушили два кримінальні провадження, одне з яких наразі довелося зупинити через розшук підозрюваного.