НОВИНИ

У Європарламенті оприлюднять план щодо майбутнього ЄС після Brexit

Як очікується, в рамках дискусії парламентаріїв по саміту ЄС буде представлена ​​"Біла книга".

Під час двох засідань - ввечері у вівторок і вранці в середу - Європейська комісія обговорить так звану "Білу книгу" про майбутнє Європейського союзу. Про це повідомив на брифінгу в Брюсселі офіційний представник ЄК Маргарітіс Схінас.

За його словами, документ буде затверджений виконавчою колегією і опублікований в середу, 1 березня, о 16:00 за київським часом. Цього ж дня голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер на пленарній сесії Європейського парламенту представить європейським депутатам "Білу книгу" напередодні саміту ЄС в Римі 25 березня, на якому буде розглянута подальша доля блоку в складі 27 держав-членів.

"Мова йде про можливі позитивні і реалістичні опції, які приведуть до єдності і співробітництва 27 держав. Зараз належить розглянути зміст цих опцій, що належить зробити колегії. Ідея в тому, щоб запустити широкий процес роздумів навколо цих реалістичних і заслуговують на довіру політичних опцій, на базі яких слід просуватися в майбутнє ", - пояснив прес-секретар.

В опублікованому на сайті Європарламенту проекті порядку денного пленарного сесії 1-2 березня приблизно на 15:00 середи заплановані дебати про підготовку Європейської Ради 9-10 березня, на якому глави держав і урядів, серед іншого, повинні будуть обговорити майбутню в Римі зустріч у верхах. Як очікується, в рамках дискусії парламентаріїв по саміту ЄС буде представлена ​​"Біла книга".

Нагадаємо, парламент Великої Британії 1 лютого підтримав у першому читанні законопроект, який дозволяє прем'єр-міністру Терезі Мей почати процедуру виходу країни з Євросоюзу.

Уряд Великої Британії планує задіяти статтю 50 Лісабонського договору про вихід країни з ЄС.

Під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit.