НОВИНИ

В Україні запрацює онлайн-реєстр, у якому фіксуватимуть факти репресій з боку окупаційної влади Криму

До реєстру долучать всі дані у "справі 26 лютого".

Реєстр фактів порушень прав і свобод громадян України з боку окупаційної влади запрацює на наступному тижні на сайті прокуратури Автономної Республіки Крим. Про це повідомив заступник прокурора АР Крим Олег Хорсуненко у п'ятницю, 24 лютого.

За його словами, це стосується фактів незаконних обшуків, затримань і переслідувань громадян України на території півострова.

За словами Хорсуненка, до реєстру внесуть близько 120 справ за фактами незаконних обшуків, затримань і подальший переслідувань українських громадян у Криму від 2014 року.

Окрім того, заступник прокурора повідомив, що в реєстрі буде міститися вся інформація у "справі 26 лютого".

"Була створена велика міжвідомча робоча група, що складається із співробітників СБУ, поліції і прокуратури. Ми об'єднали всі виробництва і зараз у нас це називається "справа 26 лютого", - розповів Хорсуненко.

Він також зазначив, що вже відбулися допити у "справі 26 лютого" і що до цього провадження долучили справи стосовно учасників незаконних воєнізованих формувань "Кримської самооборони" за ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі) і ст.111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 26 лютого 2014 року в Сімферополі під кримським парламентом зібралися кілька тисяч прихильників кримськотатарського Меджлісу і "Русского единства". Після анексії півострова за участь у мітингу були заарештовані семеро людей з числа прихильників територіальної цілісності України. У Криму тривають суди над кримськотатарськими активістами, які брали участь у мітингу, їхнє провадження називають "справою 26 лютого".