НОВИНИ

Прокуратура встановила правоохоронців, що допустили недбалість 26 лютого 2014 року в Криму

Кримінальне провадження відкрите за статтями про державну зраду, замах на територіальну цілісність України, а також нанесення тяжких тілесних ушкоджень мітингувальникам.

Прокуратура встановила особи сімох правоохоронців, які допустили недбалість під час подій 26 лютого 2014 року біля Верховної Ради Криму. Про це заявив прокурор АРК Гюндуз Мамедов під час проведення круглого столу у Верховній Раді у четвер, 23 лютого.

"Що стосується подій 26 лютого 2014 перед будівлею Верховної Ради АР Крим, прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, яке розслідується відділом Національної поліції Криму і Севастополя та розслідується кримінальне провадження за двома фактами. Перший - це незаконне перешкоджання представниками проросійських організацій мітингу на підтримку територіальної цілісності України із застосуванням фізичного насильства - побиття громадян. Друге - це неналежне виконання службових обов'язків працівниками правоохоронних органів ", - повідомив Мамедов.

Читайте також: Мін'юст оцінив збитки України від анексії Криму

Також він додав, що кримінальне провадження відкрито за статтями державної зради, замах на територіальну цілісність України, а також нанесення тяжких тілесних ушкоджень мітингувальникам.

"Що стосується самого кримінального провадження, ми в кількох напрямках проводимо слідство. Це відтворення подій, відпрацювання фактичних наслідків і в рамках цього кримінального провадження нам стало очевидним, що в цьому брала безпосередню участь так звана самооборона України (Криму – ред.), і ми даємо оцінку діям цієї організації ", - додав він.

Нагадаємо, в ніч на 27 лютого 2014 року парламент та уряд Криму захопили невідомі бойовики і вивісили над ними прапор РФ. Захоплення будівлі невідомими, однак, не завадило зібратися депутатам Верховної ради і ухвалити рішення про призначення референдуму щодо статусу Криму. Крім того, біля будівлі кримського парламенту відбулися два мітинги - кримськотатарського Меджлісу та активістів партії «Русское единство» і козаків. Між ними сталися бійки.

Як відомо, Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014 році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції. За проведення Москвою так званих виборів за участю Криму в 2016-му році парламент України визнав Держдуму РФ нелегітимною.