НОВИНИ

Кілька заарештованих кримських татар вийшли на зв'язок – адвокат

Затримані перебувають у Сімферополі при одному з відділів поліції.

Кілька заарештованих 21 лютого кримських татар вийшли на зв’язок з родичами. Про це Крим.Реалії повідомив кримський адвокат Еміль Курбедінов.

«Мені подзвонили і сказали, що кілька людей вийшли на зв’язок. Вони перебувають в Сімферополі при одному з відділів поліції, в установі, де відбувають покарання адміністративно заарештовані», – сказав Курбедінов.

При цьому він стверджує, що відсутність інформації від заарештованих – це нормальна практика для Криму.

«Людині ніколи тут ніколи не роз’яснюють права. Згідно із законом,кожен затриманий має право на щоденний дзвінок і раз в день зустрічатися з будь-яким з родичів. Заарештованим цього не пояснили. Діє такий принцип: запитають – відповімо, не спитають – не проінформуємо», – додав адвокат.

Уранці 23 лютого Курбедінов повідомив, що доля 11 заарештованих кримських татар залишається невідомою, вони не виходять на зв'язок.

Нагадаємо, 21 лютого силовики провели обшуки в будинку кримського татарина Марлена Мустафаєва. Згодом йому присудили 11 днів адміністративного арешту за публікацію у соціальній мережі «Вконтакте» у 2014 році. Також затримали учасників протесту біля будинку Мустафаєва, та тих, хто знімав на відео.

Адвокат Еміль Курбедінов повідомив, що до деяких затриманих окупанти застосували фізичну силу, згодом окупаційний суд заарештував ще десятьох кримських татар. Затриманим присудили адмінарешт на 5 діб за звинуваченням у незаконних зборах.