НОВИНИ

Посередник Манафорта у Києві розповів про план повернення Януковича

За словами Килимника, у 2016-му, коли Манафорт ще очолював штаб Трампа, він спілкувався з ним кілька місяців.

Про події в Україні під час президентських перегонів в США минулого року політтехнолога Дональда Трампа - Пола Манафорта - інформував Костянтин Килимник, якого ЗМІ називають київським інсайдером Манафорта. Про це він сам розповів виданню "Радіо Свобода".

За словами Килимника, у 2016-му, коли Манафорт ще очолював штаб Трампа, він спілкувався з ним кілька місяців. "Я коротко інформував його про Україну", - заявив він, додавши, що нічого при цьому не радив. Востаннє Манафорт був в Україні у 2015 році.

За даними видання, Килимник народився в Україні, але має громадянство Росії. Він навчався в російському вузі з військовим нахилом, що призвело до підозри у причетності до спецслужб РФ. Сам він ці підозри відкидає і стверджує, що Манафорт також ніяк не пов'язаний з Росією.

В інтерв'ю Килимник заявив, що нібито готував "план по поверненню світу в Україну", який називає "Маріупольським планом". Він припускав повернення на Донбас екс-президента Віктора Януковича. Кілімнік вважає, що до керівних постів на Донбасі можна було б залучити й інших представників цих територій, наприклад, проросійських сепаратистів.

На його думку, Манафорт ще може повернутися в Україну. "Якщо буде серйозний проукраїнський проект, який зможе повернути мир в країну, він повернеться", - заявив Килимник.

Нагадаємо, український нардеп, що входить до депутатської фракції Радикальної партії Олега Ляшка, Андрій Артеменко запропонував Трампу здати Крим в оренду Росії. Олег Ляшко вимагає від нього скласти депутатські повноваження, оскільки позиція Артеменка не збігається з його позицією і позицією фракції.

Наприкінці минулого року Пінчук у статті WSJ запропонував Україні погодитися на низку болісних компромісів заради миру. Зокрема, відкласти повернення Криму, а також погодитися на заморожування конфлікту на Донбасі. Він також запропонував Україні відмовитися у найближчій перспективі від вступу в Європейський союз і забути про членство в НАТО.

В адміністрації Порошенка відповіли на скандальну статтю Пінчука. Позиція АП опублікована під заголовком "Повага до України вкрай важлива для досягнення стабільного миру". Для перевірки висловлювань Пінчука СБУ призначила судову семантико-текстуальну експертизу.