НОВИНИ

Рада звернулася до ОБСЄ через ігнорування російських "виборів" у Криму

Депутати припускають, що Росія може використати відсутність належної правової оцінки в звіті ОБСЄ/БДІПЛ для легітимізації своїх дій на території України,

Верховна Рада заявила про неприпустимість ігнорування незаконності голосування в анексованому Криму під час виборів до Державної Думи РФ 2016 року у звіті Організації з безпеки й співпраці в Європі та Бюро демократичних інститутів і прав людини.

Відповідну постанову №5687 підтримали 239 депутатів. Нею затверджено звернення Верховної Ради "Про остаточний звіт ОБСЄ/БДІПЛ за результатами спостереження на виборах до Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації 2016 року".

У зверненні, зокрема, сказано, що український парламент вважає нелегітимними вибори до Держдуми Росії, бо вони пройшли з "грубим порушенням основних принципів і норм міжнародного права, зокрема у сфері громадянства".

"Відсутність в остаточному звіті місії спостереження ОБСЄ/БДІПЛ належної правової оцінки голосування на виборах до Державної Думи Російської Федерації, зокрема на тимчасово окупованій території України, є несправедливим і стосовно громадян Російської Федерації, які мають право на проведення вільних і чесних виборів", – вважає Верховна Рада.

"Відсутність належної реакції ОБСЄ/БДІПЛ на імітацію однією державою виборів на території іншої держави прямо суперечить інтересам міжнародного співтовариства, зацікавленому у безпеці та демократичному розвитку регіону", – додають нардепи.

Вони припускають, що Росія може використати такий звіт ОБСЄ/БДІПЛ для легітимізації своїх дій на території України, "що ускладнить ключове для ОБСЄ завдання з виправлення порушень та відновлення поваги до принципів Гельсінського заключного акта, зокрема поваги до суверенітету і територіальної цілісності та забезпечення недоторканності кордонів".

Верховна Рада нагадує, що Крим анексовано, громадян Криму примусили отримати громадянство РФ і безпідставно включили до списку виборців на виборах до Держдуми Росії, тож ці списки було сфальсифіковано, а вибори проведено юридично недолуго.  

Росія порушила міжнародне право в частині заборони на переміщення населення держави-окупанта на окупованій території іншої держави.

"Проведення псевдоголосування на тимчасово окупованій території України та врахування його результатів під час формування Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації 7 скликання є не лише абсурдним з точки зору міжнародного права та принципу недоторканності кордонів, а й засвідчує загальну невідповідність російського виборчого законодавства міжнародним виборчим стандартам", – заявляє ВР України.

Верховна Рада закликає ОБСЄ/БДІПЛ "оперативно розробити стандарти реагування та оцінювання викликів для виборчих стандартів, пов’язаних із агресивними діями одних держав-учасниць ОБСЄ на території інших".

"Звертаємося до країн-членів ОБСЄ з проханням підтримати звернення до ОБСЄ/БДІПЛ щодо необхідності негайно розробити нову методику підготовки звітів, яка б включала оцінку ситуації, пов’язаної із окупацією частини території України Російською Федерацією", – просять українські парламентарі.

Крім цього, вони закликають ОБСЄ/БДІПЛ "вивчити усі обставини підготовки остаточного звіту місії спостереження на виборах до Державної Думи Росії із метою недопущення політичного впливу на міжнародних спостерігачів".

Верховна Рада України на пленарному засіданні 20 вересня визнала новообране сьоме скликання Державної Думи Російської Федерації, а також будь-які його рішення нелегітимними.

Як повідомлялося, Сполучені Штати Америки додали шістьох кримських представників, обраних до парламенту Росії, до санкційного списку за підтримку ними незаконної анексії Росією української території в 2014 році. 

8 листопада міністри фінансів ЄС домовилися про введення нових адресних санкцій проти так званих кримських чиновників. Таким чином, Брюссель розширив санкції, введені в 2014 році після захоплення РФ Криму.

Санкції проти "кримських депутатів" Держдуми РФ ввела Швейцарія та Канада