НОВИНИ

Рада прийняла за основу проект закону, який дозволить почати суд над Януковичем

Йдеться про зміни до Кримінально-процесуального кодексу щодо заочного засудження.

Верховна Рада України у четвер, 23 лютого, ухвалила у першому читанні проект закону про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу щодо заочного правосуддя. За відповідне рішення проголосували 233 депутати.

Йдеться про проект закону №5610 про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального судочинства). Раніше Рада відмовлялася вносити його до порядку денного.

Проект передбачає не зараховувати до загального строку досудовго розслідування термін ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу.

Представляючи законопроект Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що 119 кримінальних проваджень готові для передачі в суди в разі ухвалення цього законопроекту.

"На ваше рішення чекають Янукович, Захарченко і вся його компанія, в тому числі і Шуляк, Ратушняк, Якименко, Азаров та інші. Рішення чекають радник Путіна Глазьєв, міністр оборони РФ Шойгу, 12 генералів та офіцерів з числа вищого командування російської армії та інші", - зазначив Луценко.

За його словами, ухвалення цього закону дозволить 10 березня почати суд на Януковичем у справі про державну зраду.

Проект має удосконалити положення кримінального процесу щодо строків тримання під вартою і досудового розслідування та підстав і порядку їх продовження.

Крім того, пункт 201 КПК України пропонується доповнити нормами, які визначають алгоритм дій для суду у разі отримання до спливу дворічного строку після введення в дію частини четвертої статті 216 КПК України обвинувальних актів, клопотань про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру щодо злочинів, передбачених у цьому пункті.

Нагадаємо, 28 жовтня 2016 року Луценко заявив, що ГПУ розробила зміни до закону про заочне засудження. Тоді він заявив, що проект закону узгодять із адвокатами Небесної сотні й передадуть у парламент.

Як повідомлялося, суд дозволив заарештувати екс-президента Віктора Януковича. Відповідне рішення було прийнято ще 30 січня.