НОВИНИ

Мін'юст оцінив збитки України від анексії Криму

За попередньою оцінкою, збитки склали близько 100 мільярдів доларів.

Україна оцінює збиток, завданий унаслідок російської окупації Криму, в $ 100 млрд. Про це в інтерв'ю LIGA.net повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

"Попередню оцінку ми зробили тільки по Криму: близько $100 млрд. Ця сума буде ще уточнюватися на стадії прийняття рішення. За Донбасу оцінки поки немає - щоб зробити її, туди потрібен доступ. Ми ж не знаємо, де які інфраструктурні втрати", - сказав він.

За його словами, в міжнародних судах знаходяться два великих позовних кейси: один про порушення конвенції з морського права, а другий про порушення двох конвенцій: заборони на фінансування тероризму та расової дискримінації.

Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014 році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції. За проведення Москвою так званих виборів за участю Криму в 2016-му році парламент України визнав Держдуму РФ нелегітимною.