НОВИНИ

МЗС пов'язало чергові репресії РФ проти кримських татар із днем ​​опору російській окупації

Відомство вимагає від Росії припинити залякування і тортури проти громадян України.

Міністерство закордонних справ України пов'язує чергову хвилю репресій, обшуків і незаконних затримань на території окупованого Криму з днем ​​опору російській окупації, 26 лютого, а також вимагає від Росії негайного припинення подібних дій і звільнення всіх заручників. Про це заявила речник Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца.

"МЗС України висловлює категоричний протест Російській Федерації в зв'язку з триваючими репресіями, незаконними затриманнями, обшуками й арештами, а також тортурами, які застосовуються до громадян України на окупованому півострові. Очевидно, що окупант підсилює політичні переслідування перед 26 лютого - днем ​​опору АР Крим російській окупації", - сказала вона.

Речниця зазначила, що Російська Федерація вчергове цинічно нехтує основоположними правами і свободами людини, міжнародним правом і резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, яка була прийнята в грудні 2016 року "Стан з правами людини в АР Крим та м.Севастополі".

"Ми вимагаємо від російської сторони негайно припинити будь-які репресії, залякування і порушення прав і свобод на окупованому півострові і дотримуватися міжнародного права, а також вимагаємо звільнення всіх наших громадян, які незаконно утримуються на території окупованого Криму", - підкреслила речник українського МЗС.

Нагадаємо, 21 лютого силовики провели обшуки в будинку кримського татарина Марлена Мустафаєва. Згодом йому присудили 11 днів адміністративного арешту за публікацію у соціальній мережі «Вконтакте» у 2014 році. Також затримали учасників протесту біля будинку Мустафаєва, та тих, хто знімав на відео. Одинадцятьох затриманих засудили до адміністративного арешту. В цей день російські ЗМІ в окупованому Криму публічно оголосили про начебто спецоперацію із затримання терористів "Хізб ут-Тахрір".

Адвокат Еміль Курбедінов повідомив, що до деяких затриманих окупанти застосували фізичну силу.