НОВИНИ

У суд передали обвинувачення проти капітана іноземного судна, яке незаконно заходило в кримські порти

Встановлено, що капітан протягом 2016 року вісім разів заходив у закриті кримські порти Керчі, Феодосії та Севастополя.

Військова прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно громадянина Сирії, капітана судна Sky Moon, яке незаконно заходило в порти окупованого Криму. Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

Капітан судна обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 332-1 (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

Установлено, що капітан, діючи за попередньою змовою з представником судновласника, відправниками та одержувачами вантажів, протягом 2016 року вісім разів заходив у закриті кримські порти Керчі, Феодосії та Севастополя, у порушення вимог міжнародного права та законодавства України переміщував до Туреччини та Молдови металобрухт, кальциновану і технічну соду, насіння льону.

За вчинення цього ж злочину прокуратура притягла до відповідальності представника судновласника, який, крім того, у грудні 2016 року намагався підкупити військового прокурора.

Як повідомлялося, 30 листопада катер Держприкордонслужби у внутрішніх водах української частини Дунаю виявив вантажне морське судно Sky Moon (прапор Танзанія), яке незаконно заходило до тимчасово закритих порти в окупованому Криму. 

Раніше Приморський райсуд Одеси заарештував турецьке судно "Варяг" через незаконні рейси між портами Севастополь (Україна) і Зонгулдак (Туреччина).