НОВИНИ

У Криму силовики влаштували обшук в будинку кримського татарина, затримано кілька людей

Російські силовики провели обшук в будинкУ Марлена Мустафаєва

Вранці 21 лютого, в Сімферополі російські силовики провели обшук в будинку Марлена Мустафаєва, спецпризначенці забрали с собою кількох чоловіків. Про це повідомив кримський адвокат Еміль Курбедінов у Facebook.

За словами свідків, затримані прийшли підтримати Марлена Мустафаєва, в будинку якого проводили обшук. Серед затриманих - Осман Арифм, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Риза Ізета, Алім Карімов, Валід Абу Фарід, Сейран Муртазаев, імена інших затриманих поки невідомі.

"Повідомили, що Марлена Мустафаєва, у якого йде вдома обшук, доставили в центр протидії екстремізму. Обставини з'ясовуються", - написав Курбедінов.

Перед тим як затримати людей, співробітники поліції в мегафон оголосили, що присутні порушують законодавство про проведення масових заходів.

Глава ЦВК Курултаю Заїр Смедляєв в Фейсбуці повідомив, що затриманих «везуть до Київського районного відділу поліції Сімферополя».  

Самого Марлена Мустафаєва затримали по дорозі на роботу і відвезли в «Центр Е». Вдома залишилися дружина і мати Мустафаєва, а також його чотиримісячна дитина.

Як повідомлялося. міністерство закордонних справ оцінило репресивні дії окупаційної влади Криму проти незалежних адвокатів як вихід на новий рівень політики залякування.

Нагадаємо, 25 січня ФСБ у Сімферополі затримала адвоката Ніколая Полозова, який у суді захищає заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова й Ахтема Чийгоза. Його мали намір допитати у якості свідка, проте Полозов від допиту відмовився, оскільки залишається адвокатом підзахисних, і це суперечить російському законодавству, його відпустили

Адвоката Еміля Курбедінова суд у Криму заарештував на 10 діб за звинуваченням у поширенні екстремістських матеріалів через оприлюднення у соцмережах публікацій із символікою забороненої в Росії «Хізб ут-Тахрір». Публікація датується 2013 роком, тому адвоката незаконно засудили за дії, які відбулися до анексії. Еміль Курбедінов вів "справу Хізб ут-Тахрір", "справу 26 лютого", а також кримського журналіста Миколи Семени.

Також 26 січня у Бахчисараї затримали й заарештували на 12 діб активіста Сейрана Салієва. Салієв звинувачується за двома адміністративними статтями: 20.29 КоАП Росії (розповсюдження екстремістських матеріалів) і 20.3 КоАП Росії (пропаганда або публічне демонстрування нацистської атрибутики чи символіки або атрибутики чи символіки екстремістських організацій).