Президенту Росії Владіміру Путіну підготували психологічний портрет нового американського лідера Дональда Трампа. Про це NBC News повідомив колишній заступник міністра закордонних справ РФ Андрєй Фєдоров. Досьє, що складається з семи сторінок, зібрали колишні дипломати і співробітники адміністрації глави РФ.

Мета збору подібної інформації - підготовка Путіна до першої зустрічі з Трампом, дата якої поки не призначена, йдеться в статті. У досьє аналізується поведінка американського лідера за минулі два-три місяці і особливо за останні тижні, повідомив Федоров, який, за його словами, знає Трампа з 2000 року. Він зазначив, що досьє регулярно переглядається. За словами Федорова, багато в Кремлі вважають, що Трамп розглядає президентство як бізнес.

Нормальним для будь-якого лідера є отримання повної інформації про співрозмовника перед першими переговорами, однак підготовку докладного досьє про президента США все ж не можна вважати звичайною практикою, зазначається в матеріалі.

За словами Федорова і політолога Сергія Маркова, уряд Путіна все більше переймається політикою, що проводиться Трампом після інавгурації, в умовах, коли Москва хоче не тільки поліпшити відносини з США, але і навіть, можливо, домогтися зняття деяких санкцій, накладених на Росію.

Раніше Трамп заявляв, що ніхто з його команди не вів таємних домовленостей з представниками російського уряду під час виборчої кампанії.