НОВИНИ

В окупованому Криму суд продовжив арешт фігурантові ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір"

Захист збирається оскаржувати це рішення у вищих інстанціях.

У Криму так званий Верховний суд залишив у силі рішення про продовження арешту фігуранту ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Емір-Усеїн Куку до 8 квітня. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

За словами адвоката Олексія Ладіна, суд «ніяк не обґрунтував своє рішення».

«Захист з цим категорично не згоден і буде оскаржувати це рішення у вищих інстанціях. На думку захисту, суд допустив грубі порушення кримінального процесу, суд апеляційної інстанції взяв на себе функцію суду першої інстанції, що неприпустимо згідно з кримінальним законодавством Росії», – зазначив адвокат.

Як розповів син Емір-Усеїна Куку, він себе добре почуває і перебуває в нормальному стані.

Нагадаємо, Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт дев'яти фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір»: Арсену Джеппарову і Мусліму Алієву, а також Теймуру Абдуллаєву, Айдеру Саледінову, Рустему Ісмаїлову, Узеїру Абдуллаєву та Емілю Джемаденову, крім того - Емір-Усеїну Куку і Рефату Алімову.

Як повідомлялося,  12 жовтня 2016 року працівники ФСБ Росії влаштували обшуки в будинках кримських татар в селі Строганівка і на масиві Кам'янка в передмісті Сімферополя. А вже 13 жовтня суд у Криму заарештував п'ятьох кримських татар, підозрюваних у тероризмі та зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір".

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку 15 об’єднань, названих «терористичними». Цю заборону Москва поширює і на територію України в окупованому Криму.