НОВИНИ

Глава МЗС Туреччини заявив про розбіжності з Росією стосовно Криму

За словами Мевлюта Чавушоглу, Туреччина зберігає принципову політику.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу на Мюнхенської конференції з безпеки заявив у неділю, 19 лютого, що розбіжності з Росію зберігаються щодо низки питань, зокрема і стосовно Криму.

"До інциденту (збиття російського  бомбардувальника Су-24 у листопаді 2015 року турецьким винищувачем - ред.) у нас були проблеми, пов'язані з Кримом, ми не прийняли анексію Криму. У нас різні позиції щодо режиму Асада (президент Сирії Башар Асад - ред). Розбіжності зберігаються", - заявив голова турецького зовнішньополітичного відомства. 

За словами міністра, Туреччина зберігає принципову політику. Попри те, що Росія є торгівельним партнером Туреччини, у країн є чимало спільних проектів, але водночас є і розбіжності.

Нагадаємо, у зверненні президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана до учасників Всесвітнього конгресу кримських татар у серпні 2015 року йшлося про це, що Турецька Республіка ніколи не визнає анексію Криму, а основним пріоритетом у нинішньому становищі України є спокій, благополуччя і безпека кримських татар.

У рамках участі у 71-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2016 року президент Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом заявив, що Туреччина не змінить позицію щодо Криму попри відновлення діалогу з Росією.

Як повідомлялося 25 листопада 2016 року, МЗС України викликало посла Туреччини через візит турецької делегації до Криму. Дипломат пообіцяв розібратися у і надати пояснення про склад делегації.

Стало відомо, що делегація, яка приїхала на окуповані території, діяла за власною ініціативою, не отримавши дозволу МЗС Туреччини.