НОВИНИ

У Німеччині Порошенко обговорив з Держсекретарем США порушення Росією Мінських домовленостей

За словами речника президента України, посадовці поспілкувалися телефоном.

Президент України Петро Порошенко обговорив по телефону з Держсекретарем США Рексом Тіллерсоном ескалацію ситуації на Донбасі та порушення Росією Мінських домовленностей, перебуваючи у Німеччині на 53-й Мюнхенській конференції з питань безпеки. Про це повідомив речник українського лідера Святослав Цеголко у п'ятницю, 17 лютого. 

За словами Цеголка, Держсекретар США проінформував про результати зустрічі на рівні міністрів закордонних справ країн G-20 у Бонні і наголосив на важливості виконання Мінських домовленостей.

Зазначається, що під час розмови йшлося про протидію триваючій російській агресії та відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, включно з Кримом, в тому числі з допомогою політики санкцій.

За інформацією, Порошенко і Тіллерсон окреслили коло питань, які потребують нагальної уваги на цьому етапі зміцнення стратегічного партнерства між Києвом та Вашингтоном. Президент України запросив Тіллерсона відвідати з візитом Україну.

Нагадаємо, у п'ятницю, 17 лютого, стартувала Мюнхенська конференція з безпеки, на якій обговорять ключові виклики у сфері безпеки, зокрема ситуацію в Україні. 

За інформацією агентства "Інтерфакс-Україна", президент України виступить на панельній дискусії "Майбутнє Заходу: крах чи повернення?" у п'ятницю ввечері. Крім того, на полях конференції 18 лютого голова української держави проведе переговори з віце-президентом США Майком пенсії, президентом Польщі Анджеєм Дудою і генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом.