НОВИНИ

Нацрада призначила позапланові перевірки п’ятьом мовникам

Йдеться про регіональні телерадіокомпанії, інформація яких має антидержавний зміст та створює умови для дестабілізації національної безпеки.

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призначила позапланові перевірки п’ятьом компаніям у зв’язку із зафіксованими ознаками порушень ліцензій та чинного законодавства. Про це повідомили у прес-службі Нацради у п'ятницю, 17 січня.

Зокрема, йдеться про "Горизонт TV", «Маріупольське телебачення», «Гумор ТБ»,  Радіо «Голос Петрівщини», ТРК «Захід» .

Підставою для призначення позапланової перевірки ВМП «Горизонт» стало демонстрування  21 січня документального фільму «Олесь Бузина: жизнь вне времени». У фільмі простежується однобоке трактування та негативне ставлення до подій, пов’язаних з Революцією Гідності, участі українців у протистоянні російській агресії на Сході України, а також незбалансованість подачі інформації.

Позапланову перевірку маріупольському телеканалу «МТВ» призначено на звернення ГО «Ініціативна група «Разом!»  із наріканням на трансляцію 11 лютого в ефірі цього мовника передачі «Территория заблуждений»  виробництво телеканалу Російської Федерації «РЕН ТВ».  На думку заявників інформація, має антидержавний зміст та створює умови для дестабілізації національної безпеки.

Супутниковому телеканалу «БАБАЙ ТБ» призначено позапланову перевірки через зафіксовану ознаку порушення з візуальною позначкою кіновідеопродукції категорії ІІІ. Відповідно до вимог системи візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована такі фільми мають транслюватися з 22 до 6 години, а телеканал транслював телепродукт у проміжку часу з 19:58:44 до 21:28:10.

Позапланову перевірку ліцензіатам «Голос Петрівщини» і «Захід TV» призначено за результатами моніторингів, проведених з метою з’ясування, чи усунули компанії порушення, за які отримали від регулятора санкцію «оголошення попередження».

Нагадаємо, 10 лютого Нацрада призначила позапланову перевірку радіостанції «Гармонія світу» через вислови про "братню Росію". Повідомляється, що учасники ефіру критично висловлювалися про існування української мови та України як держави.

Як повідомлялося, Нацрада оштрафувала радіостанції за недостатню кількість українських пісень на понад 500 тис. грн. За законом, в українському ефірі частка пісень державною мовою має становити щонайменше 25%.