НОВИНИ

Країни «Великої сімки» зробили різку заяву щодо блокади на Донбасі

У G7 вважають, що дії активістів загрожують енергетичній безпеці та економіці України.

Блокада залізничних шляхів на Донбасі, яка призвела до зупинки поставок вугілля в Україну, підриває енергетичну безпеку держави та загрожує економічній безпеці, йдеться у заяві держав «Великої сімки» у п'ятницю, 17 лютого.

«Україна торік продемонструвала економічне зростання. Транспортна блокада загрожує цьому процесу і підриває енергетичну безпеку для мільйонів людей. Ми закликаємо всі сторони знайти спільні підходи до розв‘язання проблем, розблокувати залізничні колії й автомагістралі для організації законної торгівлі», - йдеться в заяві.

У G7 закликали організувати безперебійну роботу енергетичних об'єктів, які забезпечують теплом і світлом громадян України, провести модернізацію генеруючих потужностей, а також вжити низку важливих заходів для забезпечення енергопостачання на тривалий період.

Нагадаємо, через блокування поставок вугілля Кабмін ввів надзвичайний стан в енергетиці. Прем'єр-міністр України попросив РНБО розглянути питання блокади поставок вугілля з окупованого Донбасу.

16 лютого на блокаду поставок вугілля з окупованого Донбасу відреагувало Посольство США. Дипломати закликали уряд України прискорити виконання необхідних реформ в енергетичному секторі.

Як відомо, 25 січня ветерани АТО і деякі нардепи, зокрема. Володимир Парасюк та Семен Семенченко, перекрили ділянку залізниці Луганськ - Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу. Внаслідок цих дій було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів. Згодом стало відомо, що в районі міста Попасна Луганської області невідомі порізали рейки. За даними Укрзалізниці за 9 лютого, збитки від блокування залізниці на Донбасі завдали Україні збитків на суму понад 40 млн грн. Поліція відкрила чотири кримінальні провадження за фактом блокади.