НОВИНИ

Військовий корабель Туреччини відкрив вогонь у територіальних водах Греції

Інцидент стався на тлі нещодавніх порушень Туреччиною грецького повітряного простору і підвищеної напруженості між Афінами та Анкарою.

У п'ятницю, 17 лютого, турецький військовий патрульний корабель порушив територіальні води Греції і відкрив вогонь у районі східної частини острова Фармаконісі. Про це повідомляє  Ekathimerini з посиланням на міністерство оборони Греції.

“За даними відомства, турецька влада за допомогою міжнародної системи оповіщення Navtex у четвер поінформувала про заплановані військові навчання з використанням боєприпасів у районі на схід від Фармаконісі”, - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що у відповідь міноборони Греції відмовило Туреччині у навчаннях, заявивши, що вони не є законними і зачіпають грецькі територіальні води.

Греція направила в район турецьких навчань артилерійське судно для спостереження за турецьким кораблем, поки він не залишив грецькі води.

У відомстві зазначили, що інцидент стався на тлі нещодавніх порушень Туреччиною грецького повітряного простору і підвищеної напруженості між Афінами та Анкарою, особливо після відмови Греції видати Туреччині вісім військових, яких підозрюють у причетності до невдалої спроби перевороту.

Як повідомлялося, 30 січня  турецьке судно із начальником Генштабу "опинилося" у територіальних водах Греції. Грецька армія одразу була переведена у стан підвищеної готовності.