НОВИНИ

Фінляндія збільшить армію на 50 тисяч солдатів через російську агресію в Україні

Збільшення кількості військовослужбовців обійдеться бюджету Фінляндії в додаткові 55 млн євро щорічно.

Чисельність фінської армії на випадок конфлікту буде збільшена з 230 тисяч до 280 тисяч солдатів. Про це йдеться в доповіді з питань оборонної політики уряду Фінляндії, оприлюдненому в четвер, 16 лютого.

Такий крок пов'язаний зі зростанням військової напруженості в Балтійському регіоні і діями Росії на сході України.

"Росія прагне зміцнити статус світової держави і висловила намір створити систему безпеки, засновану на сферах впливу", - наголошується в документі. Москва продемонструвала готовність "застосовувати регулярні збройні сили і широкий спектр інших інструментів" для досягнення своїх цілей, йдеться далі в доповіді.

Збільшення кількості військовослужбовців обійдеться бюджету Фінляндії в додаткові 55 млн євро щорічно. До 2012 року в фінська армія налічувала 350 тисяч військовослужбовців, але потім цей показник був скорочений до 230 тисяч осіб. Фінляндія не входить до країн НАТО.

Нагадаємо, Естонія, Литва і Латвія в січні підписали двосторонні угоди про оборону зі Сполученими Штатами, щоб формалізувати присутність військ США на своїх територіях. Ці домовленості полегшують розгортання сил США в країнах Балтії та дозволяють спільні навчання.

Як повідомляв раніше генсек НАТО Йенс Столтенберг, розміщення чотирьох додаткових батальйонів НАТО в Польщі та країнах Балтії завершиться до червня 2017 року. За словами Столтенберга, у 2016 році видатки на оборону країн НАТО зросли на 10 млрд доларів.