НОВИНИ

В Укренерго розповіли, коли можуть розпочатися відключення електроенергії

Віялових відключень не буде взагалі. Натомість будуть застосовуватися графіки погодинного відключення.

В Україні енергосистема зможе стабільно працювати без відключень електроенергії споживачам щонайменше до 15-20 березня. Про це заявив тимчасово виконуючий обов’язки директора "НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук у своєму відеозверненні.

"Можемо гарантувати, що при поточному режимі і температурах, які зараз є, до 15-20 березня ніхто не відчує на собі конкретних результатів цього надзвичайного стану", – заявив він.

Ковальчук пояснив, що відстежувати динаміку споживання Україною вугілля можна на сайті Мінпаливенерго та компанії "Укренерго". Наразі запас антрацитового вугілля на складах великих електростанцій становить понад 800 тисяч тонн, ще більше 100 тисяч тонн – на складах ТЕЦ.

Читайте також: У Міненерго пояснили, якими будуть надзвичайні заходи в енергетиці

"Цей об'єм в умовах надзвичайного стану означає, що енергосистема Ураїни зможе понад 40 днів пропрацювати в сталому режимі, без якихось знакових подій, які би кінцеві споживачі могли відчути", – зазначив Ковальчук.

"Віялових відключень не буде в принципі. Будуть застосовуватися графіки погодинного відключення, і то лише в крайньому випадку", – також заявив т.в.о. директора "НЕК "Укренерго".

За словами Ковальчука, будь-яких відключень можна буде уникнути і після 15 березня, в разі, якщо не тільки підприємства, а й населення зможе обмежити споживання електроенергії в денно-вечірній час на 10%.

Нагадаємо, 15 лютого Кабінет міністрів України ввів надзвичайний стан в сфері енергетики. Причиною стало блокування поставок вугілля з непідконтрольних територій Донбасу.

Згодом прем'єр Володимир Гройсман повідомив, що Україна заблокувала експорт антрациту на період дії надзвичайних заходів в енергосистемі.