НОВИНИ

Сергій Савчук: В Україні значно побільшало приватних домогосподарств, що перейшли на сонячну електроенергію

Причиною цього став установлений у 2015 році зелений тариф на закупівлю електроенергії, виробленої індивідуальними сонячними електроустановками потужністю до 30 кВт, і головне — його було прив’язано до курсу євро до 2030 року.

Що стосується останніх зрушень у відновлюваній енергетиці в Україні, то цікавою є тенденція до збільшення використання сонячних панелей приватними домогосподарствами. Про це в інтерв’ю Тижню голова Держагентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук.

За його словами, причиною цього став установлений у 2015 році зелений тариф на закупівлю електроенергії, виробленої індивідуальними сонячними електроустановками потужністю до 30 кВт, і головне — його було прив’язано до курсу євро до 2030 року. Відтак у 2016 році приватні домогосподарства могли продавати в мережу надлишок виробленої електроенергії за ціною 19 євроцентів за 1 кВт·год.

«У результаті маємо вражаючу динаміку збільшення кількості приватних домогосподарств, що перейшли на сонячну електроенергію. Так, у І кварталі 2016-го їх кількість зросла на 22,1 % порівняно з попереднім періодом, у ІІ — на 44,3%, у ІІІ — ще на 45,4% і, що цікаво, у IV кварталі, перед Новим роком, — на 77,4%», — сказав він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»