НОВИНИ

Росії варто зробити висновки із заяви Трампа щодо України – FT

Тепер для Трампа будь-які поступки у питання про санкції надзвичайно небезпечні.

Те, що здавалося значною перемогою Росії, почало приносити зворотні плоди, пише Financial Times. Московські хакери, може і сприяли перемозі кандидата, якому віддали перевагу у Кремлі, але відставка Майкла Флінна через його погано продуману - а можливо і просто незаконну - розмову з російським послом призвела до того, що будь-яке потепління або досягнення нових домовленостей між США і Росією стає все менш ймовірним.

Видання підкрелює, що тепер для Дональда Трампа будь-яке зближення з Росією чи будь-які поступки у питання про санкції надзвичайно небезпечні.

Події цього тижня вже призвели до того, що Трамп змінив тон своїх заяв у тому, що стосується Росії. Заяви як самого президента, так і представників його адміністрації про те, що Росія захопила Крим і повинна повернути його Україні, повністю суперечать тому, що Трамп говорив під час передвиборчої кампанії, коли він натякав на те, що може визнати російську анексію Криму.

У результаті настрої у Москві, схоже, переходять з радосного від перемоги Трампа до повного збентеження. Це повинно бути важливим уроком для російської влади, яка, можливо, хотіла б вплинути на вибори у Франції та Німеччині, надихнувшись своїм успіхом в США. Такі дії можуть призвести до результатів, протилежним бажаним, зазначає газета. Москва може думати, що якщо при владі опиняться кандидати, яким вона симпатизує, то це буде їй на руку.

Але прийшовши до влади, політики можуть вести себе зовсім не так, як того хотіла б Росія. Більш того, якщо громадська думка дійде до висновку, що політичний лідер прийшов до влади завдяки допомозі Москви, особливо якщо цей лідер постійно заявляє про необхідність зміцнити суверенність своєї країни, то така допомога може виявитися контрпродуктивною, вважає видання.

Російське втручання в процес виборів в інших країнах може створити хаос, однак не збільшить впливу Москви. Хоча, на думку газети, Путін навряд чи відмовиться від авантюризму.

"Але якщо він і справді хоче скасування санкцій і виходу своєї країни з рецесії, йому слід було б ліквідувати причини цих санкцій. Для цього він повинен виконати Мінські угоди, а також відновити територіальну цілісність України", - пише Financial Times.

Нагадаємо, раніше прес-секретар Білого дому Шон Спайсер заявив, що президент США Дональд Трамп очікує від Москви повернення Україні Криму і активної участі в деескалації на Донбасі.