НОВИНИ

ГПУ оскаржить закриття судом "квартирної справи" Лещенка

Напередодні суд закрив справу у зв'язку з відсутністю складу правопорушення.

Генеральна прокуратура готується оскаржити рішення суду про закриття так званої "квартирної справи" народного депутата Сергія Лещенка. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

"Виходячи з практики Європейського суду з прав людини стандарти, які встановлюються на провадження у кримінальних провадженнях повинні поширюватись і на адміністративні. Тобто порядок дослідження доказів, їх оцінка судом у адміністративних справах має пройти повну процедуру, як у кримінальних провадженнях. Разом з тим, судом необґрунтовано відхилено клопотання прокурора, який брав участь у розгляді справи судом, матеріали справи не досліджено, допущено порушення процесу, що дає підстави звертатися до апеляційного суду міста Києва з апеляційною скаргою", - ідеться в повідомленні.

Як повідомлялося, Печерський суд 15 лютого виніс постанову про закриття адміністративної справи стосовно Сергія Лещенка за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку з відсутністю складу правопорушення.

Сергій Лещенко придбав квартиру в новобудові в центрі Києва загальною площею 192 кв. м. близько за 7,5 млн грн. В Антикорупційному бюро виявили низку порушень, допущених Сергієм Лещенком при купівлі квартири. Однак на початку грудня 2016 року стало відомо, що ГПУ закрила провадження про незаконне збагачення Лещенка.