НОВИНИ

У Міненерго пояснили, якими будуть надзвичайні заходи в енергетиці

Міністерство не пізніше ніж за 3 доби має сповістити держадміністрації і підприємства електроенергетики про застосування графіків обмеження споживання електричної енергії.

Надзвичайні заходи в енергетиці, які запровадив уряд, передбачають обмеження енергопостачання, аварійні відключення споживачів, а також протиаварійні заходи зниження електроспоживання з метою запобігання порушення режиму роботи об’єднаної енергосистеми України. Про це повідомили в прес-службі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Згідно з повідомленням, відповідні заходи будуть застосовані в разі виникнення дефіциту палива, гідроресурсів, загрози порушення балансу між виробництвом і споживанням електричної потужності та її дефіциту в енергосистемі.

Їх буде проводити Держенергонагляд України на підставі закону «Про засади функціонування ринку електричної енергії України» та Правил користування електричною енергією, затверджених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

Читайте також: Кабмін доручить головам ОДА розробити графіки споживання електроенергії в пікові години

Зазначається, що Міненергетики має сповістити Київську міську та обласні держадміністрації і підприємства електроенергетики про застосування графіків обмеження споживання електричної енергії, аварійного відключення споживачів тощо не пізніше ніж за 3 доби. Вони у свою чергу мають сповістити місцеві органи виконавчої влади та споживачів через засоби масової інформації та свої сайти.

Нагадаємо, 15 лютого Кабінет міністрів України ввів надзвичайний стан в сфері енергетики. Причиною стало блокування поставок вугілля з непідконтрольних територій Донбасу.

Згодом прем'єр Володимир Гройсман повідомив, що Україна заблокувала експорт антрациту на період дії надзвичайних заходів в енергосистемі.

Читайте також: В уряді пояснили, як довго триватиме надзвичайний стан у енергетиці