НОВИНИ

В уряді пояснили, як довго триватиме надзвичайний стан у енергетиці

Обмеження енергопостачання вплине не тільки на населення, а й на промисловість та економіку в цілому.

Розпорядження про тимчасове впровадження надзвичайних заходів на ринку електричної енергії діятиме щонайбільше два місяці. Про це заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Ігор Насалик. 

"Розпорядження діятиме протягом місяця. Воно може бути ще раз продовжене на місяць. Тобто не більше двох місяців дане розпорядження працює", - запевнив міністр.

Як зазначив на засіданні уряду віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко, НС в енергетичній системі передбачає економне використання вугілля й відповідне управління обладнанням з метою успішного подолання пікових навантажень.

Читайте також: Кабмін доручить головам ОДА розробити графіки споживання електроенергії в пікові години

“Надзвичайні заходи в енергетиці передбачають, у першу чергу, економне використання не тільки антрацитової групи (вугілля - ред.), а взагалі управління обладнанням для того, щоб воно видавало саме ту генерацію, яка дає можливість подолати пікові навантаження”, - сказав Зубко.

Він зауважив, що такі заходи мають тривати стільки часу, щоб “вийти за межі опалювального сезону”.

Водночас віце-прем'єр підкреслив, що обмеження енергопостачання вплине не тільки на населення, а й на промисловість та економіку в цілому.

Нагадаємо, 15 лютого Кабінет міністрів України ввів надзвичайний стан в сфері енергетики. Причиною стало блокування поставок вугілля з непідконтрольних територій Донбасу.