НОВИНИ

У ГПУ анонсували нову підозру Януковичу за оголошення АТО в Києві

Оновлені підозри, а згодом і обвинувальні акти пред'являть також іншим чиновникам, що причетні до розгону Майдану.

Генеральна прокуратура України збирається пред'явити нові підозри екс-президенту Віктору Януковичу та функціонерам його режиму за незаконне оголошення антитерористичної операції в Києві проти учасників Революції Гідності в 2013-2014 роках. Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко на брифінгу в ГПУ.

"Я поставив вимогу перед начальником департаменту у справах Майдану відразу після прийняття закону скоригувати підозру з урахуванням отриманих останнім часом результатів слідства, і пред'явити оновлену підозру, а потім обвинувальний акт Януковичу, Захарченку, Якименку і іншим чиновникам за незаконне оголошення антитерористичної операції, залучення спецпідрозділів для розгону Майдану, що призвело до сотень людських жертв", - сказав Луценко.

Дивіться також: Нове відео розстрілів на Майдані (повна версія)

Він додав, що потрібно змінити законодавство, щоб Янукович і поплічники не змогли оскаржити вироки в Європейському суді з прав людини: адже відповідний закон діє лише з квітня 2016 року по квітень 2017 року.

"Щойно Верховна Рада прийме рішення про вдосконалення процедури заочного засудження, щоб уникнути ризиків в Європейському суді, ми готові діяти. Починаючи з березня", - зазначив генпрокурор.

Нагадаємо, 30 січня суд дозволив заарештувати екс-президента Віктора Януковича у справі про держзраду.

20 січня Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання слідчого військової прокуратури про видачу дозволу на проведення стосовно екс-президента Віктора Януковича процедури спеціального (заочного) досудового розслідування у справі про державну зраду. У Святошинському районному суді Києва 28 листопада відбувся допит Януковича в режимі відеоконференції в якості свідка у справі про вбивство 48 учасників Євромайдану працівниками міліцейського спецпідрозділу "Беркут". Тоді під час судового засідання генпрокурор Юрій Луценко оголосив Януковичу підозру в державній зраді.

Також зазначимо, що Генеральна прокуратура отримала копію заяви екс-президента Януковича з проханням ввести російські війська в Україну. ЗМІ опублікували копію цього листа.