НОВИНИ

У ГПУ пояснили, чому зупинили одне з проваджень проти екс-міністра Клименка

Колишній посадовець оголошений в міжнародний розшук за статтями про створення злочинної організації та розтрату.

Щодо колишнього міністра доходів і зборів часів Олександра Клименка порушили два кримінальні провадження, одне з яких наразі довелося зупинити через розшук підозрюваного. Про це повідомили в Генеральній прокуратурі України, інформує "Радіо Свобода".

За даними відомства, у червні 2014 року відкрито кримінальне провадження за підозрою Клименка у зловживанні владою та службовим становищем.

Водночас у Генпрокуратурі зазначають, що наразі досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні зупинене у зв’язку з розшуком підозрюваного.

Крім того, відкрите провадження від 19 січня 2017 року за підозрою колишнього голови Державної податкової служби Клименка у створенні злочинної організації, привласненні та розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем, у фіктивному підприємництві та службовому підробленні, досудове розслідування триває.

За даними ГПУ, Клименко оголошений в міжнародний розшук за статтями про створення злочинної організації та розтрату. Водночас на даний час інформація про Клименка на сайті Інтерполу відсутня. 

Також за іншими статтями було подано клопотання про оголошення екс-чиновника в розшук, наразі Генсекретаріат Інтерполу рішення не ухвалив, додають у Генпрокуратурі.

Як повідомлялося, 8 лютого Апеляційний суд Києва заочно заарештував Клименка.

Нагадаємо, наприкінці 2014 колишньому міністрові уряду Миколи Азарова повідомили про підозру у заволодінні державним майном в особливо великих розмірах. Із 2015 році він перебуває у міжнародному розшуку. Водночас Олександр Клименко залишається почесним головою партії «Успішна країна», осередки якої діють в різних містах України.