НОВИНИ

У НАТО заявили про різке зростання російської пропаганди і дезінформації

За словами представника НАТО, такого не спостерігалося з моменту анексії Криму.

Офіційний представник НАТО Оана Лунгеску заявила 11 лютого про різке зростання російської пропаганди та дезінформації, якого не спостерігалося з моменту анексії Криму.

Вона додала, що серед посадових осіб НАТО і Євросоюзу зростає стурбованість з приводу здатності Росії використовувати телебачення та інтернет для розповсюдження фейкових новин.

За даними Північноатлантичного альянсу, російські медіакомпанії Sputnik і Russia Today (RT) неодноразово публікували фальшиві матеріали.

За її словами, заснований альянсом в 2014 році, спеціальний сайт зареєстрував 32 російські міфи про НАТО, які систематично використовуються в матеріалах Sputnik, RT і низці інших ЗМІ, які належать або контролюються російським урядом.

Лунгеску, як один з останніх прикладів, назвала публікацію російським сайтом life.ru змонтованого аудіозаписи голосу генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга і російського пародиста, що зображав президента України Петра Порошенка, який нібито спілкувався з ним по телефону.

"Цього дзвінка ніколи не було, і це був очевидний випадок дезінформації", - підкреслила вона.

Нагадаємо, у грудні 2016 року голова Єврокомісії закликав Google і Facebook боротися з фейковими новинами. Він заявив, що механізмів, вже введених соцмережою, не вистачає для фільтрації дезінформації.