НОВИНИ

The Economist: Угода Трампа з Путіним приховує недооцінені ризики

Попри те, що хакерство Росії, можливо, і допомогло Трампу на виборчих дільницях, це не означає, що він може довіряти Путіну.

Джордж Буш подивився в очі Владіміра Путіна і вирішив, що побачив його душу. На жаль, він помилився. Барак Обама намагався «перезапустити» відносини з Росією, але під кінець його президентського терміну Росія анексувала Крим, сколихнула конфлікт в Україні та Сирії. Дональд Трамп, здається, хоче йти набагато далі і укласти цілком нову стратегічну угоду з РФ. Чи не стане він третім американським президентом, якого перехитрив Путін, пише британський журнал The Economist.

Інформація про плани Трампа щодо Росії все ще невизначена і мінлива, почасти, через розбіжності в його внутрішньому колі. Але для Трампа було б прорахунком думати, що Путіну є що запропонувати США. Більш того, США натомість доведеться відмовитися від багатьох чинників.

Сценарій для Росії виглядає приблизно так: США повинні об'єднатися з Путіним у боротьбі проти «радикального ісламського тероризму». Водночас Росія могла б відмовитися від співпраці з Іраном, старим ворогом Америки на Близькому Сході, і від загроз її союзників, в тому числі Бахрейну і Саудівської Аравії. У Європі Росія припинить розпалювання конфлікту в Україні, погодиться не турбувати членів НАТО і, можливо, почне переговори про контроль над ядерним озброєнням. У довгостроковій перспективі більш тісні зв'язки з Росією також можуть допомогти приборкати китайську експансію.

Однак, як зазначає видання, попри те, що хакерство Росії, можливо, і допомогло Трампу на виборчих дільницях, це не означає, що він може довіряти Путіну, оскільки інтереси Кремля і Білого дому далекі один від одного.

 

 Сирії, наприклад, Путін створює багато шуму про нібито боротьбу з джихадистами ІД, але він не робить ніяких реальних зусиль, щоб їх перемогти. Крім того, Росія не збирається протистояти Ірану. Війська цієї країни є доповненням до російських Військово-повітряних сил. Більш того, Іран - перспективний ринок для російського експорту. Думка про те, що Росія буде хорошим союзником проти Китаю, ще менш реалістична, оскільки, як зазначаються автори статті, Росія набагато слабша, ніж Китай.

«Незалежно від того, наскільки великим переговірником є ​​Трамп, нічого хорошого з цієї угоди не вийде. Дійсно, недооцінивши ризики, Трамп може в підсумку виявитися в стані дестабілізуючої сварки з Путіним. Краще, ніж будь-яка угода чи сварка, працюватимуть малі точкові домовленості, спрямовані на поліпшення відносин двох країн», - резюмує видання.

Як писали у статті виданню Foreign Policy два експерта, ідея Трампа співпрацювати з Росією у боротьбі проти "Ісламської держави" у Сирії - це необдумана і потенційно небезпечна пропозиція, але купити цю співпрацю ціною зняття санкцій через агресію в Україні, було б ще більш невдалою ідеєю.