НОВИНИ

Після успіху в Сирії Путін вирішив розширити вплив на Близькому Сході

Захід почав побоюватися, що Росія за допомогою Хафтара хоче посилити свій вплив у Лівії.

Після трьох десятиліть осторонь Росія знову стає головним гравцем на Близькому Сході. В останні шість місяців, Москва змінила курс у сирійській громадянській війни і взяла під свій контроль процес мирного врегулювання, налагодила тісні стосунки з Туреччиною і загравала до традиційних союзників США, таких як Єгипет, Саудівська Аравія і навіть Ізраїль. Як пише Newsweek, за останні два роки, президент Росії Владімір Путін прийняв більше лідерів близькосхідних держав, ніж колишній президент США Барак Обама.

Попри те, що лівійський маршал Халіфа Хафтар має тісні зв'язки у Вашингтоні, у січні він провів зустріч не з представниками США. Як і все більше число лідерів на Близькому Сході, Хафтар має нових друзів у Кремлі. Видання підкреслює, після візитів Хафтара і його союзників до Москви Захід почав побоюватися, що Росія за його допомогою хоче посилити свій вплив у Лівії, втрачений 2011 року після повалення Каддафі. Хафтару і лівійській армії потрібна зброя, яку в країну не можна постачати через ембарго ООН, а Росії потрібні союзники на середземноморському узбережжі.

Як додає The Guardian, європейські дипломати роблять останні спроби переконати Росію не допомагати лівійському Хафтару захопити всю військову міць Лівії. Європейські дипломати побоюються, що він може приєднатися до так званих путінських авторитарних правителів на Близькому Сході, до яких відносяться сирійський президент Башар аль-Асад і єгипетський президент Абдул Фатах Ас-Сісі.

"Після свого успіху в Сирії Росія прагне розширити військовий вплив на Близькому Сході. Дипломати спостерігають за тим, чи прийме Росія конструктивну участь у заходах в Лівії або замість цього буде тільки підтримувати Хафтара, щоб підірвати трудомісткі зусилля ООН щодо приведення до компромісу безлічі лівійських угруповань. Москва, яка прагне повернути втрачені нафтові і інфраструктурні інвестиції до Лівії, вшановує Хафтара, а також лікувала його поранених солдатів", - повідомляє британське видання.

Як писало раніше видання The Times, уряд Італії звернувся до Росії із закликом зіграти ключову роль в стабілізації ситуації у Лівії і допомогти в боротьбі з міграційним кризою, незважаючи на попередження з боку європейських союзників про мотиви Владіміра Путіна.