НОВИНИ

В окупованому Криму вже заявили, що глушитимуть українське радіо — Джапарова

За словами першого заступника міністра інформаційної політики, глушити сигнал - це дорогий проект, тож окупантам доведеться шукати на це кошти.

Адміністрація окупованого Криму обіцяла глушити сигнал українських радіостанцій, що розпочали мовлення на територію півострову. Про це заявила перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова.

"Спроби глушити поки що не було через те, що мовлення щойно розпочалося. На рівні заяв представники окупаційної влади казали, що планують це робити. Не знаю, наскільки вони готові знаходити на це кошти, адже глушити сигнал - це дорогий проект", - сказала Джапарова.

Вона нагадала, що коли півострів завалило снігом, окупантам було важко знайти кошти, щоб його прибрати. Джапарова також зауважила, що радіостанції не змінюватимуть звичний для них формат, щоб підлаштуватися під усі верстви кримської аудиторії.

"Кримськотатарська радіостанція Meidan, яка була змушена переїхати після окупації, не адаптуватиме контент, бо цільова аудиторія - кримськотатарський народ. Якщо мова про 1-й канал українського радіо, його редакційна політика - українська мова, культура, події в Україні. Думаю, адаптувати контент вони також не будуть, тому що важливо доносити на територію Криму відомості про події державною мовою", - сказала чиновниця.

Джапарова також зауважила, що вежа на горі Карачун у Донецькій області будувалася 2 роки, а вежу на Чонгарі було зведено за 2 місяці.

Як повідомлялося, у Чонгарі Херсонської області побудували радіопередавальну станцію висотою 150 метрів, яка буде здійснювати мовлення на окупований Крим.

9 лютого стало відомо, що "Українське радіо" і кримська радіостанція Meydan Radiosı розпочали мовлення з нової телерадіовежі на територію анексованого Криму.