НОВИНИ

Ідея Трампа пожертвувати Україною серйозно підірве кредит довіри США – експерти

Приєднання до Росії у боротьбі проти ІД в обмін на скасування санкцій є найгіршою ідеєю Трампа.

Ідея Дональда Трампа співпрацювати з Росією у боротьбі проти "Ісламської держави" у Сирії - це необдумана і потенційно небезпечна пропозиція, але купити цю співпрацю ціною зняття санкцій через агресію в Україні, було б ще більш невдалою ідеєю.

Про це в статті виданню Foreign Policy пишуть два експерта: помічник міністра оборони США зі стратегічного планування з 2015 по 2016 рік Хал Брендс та Колін Кал, який з 2014 до 2017 року працював заступником помічника президента США Барака Обами і радником віце-президента Джо Байдена з питань національної безпеки.

"Єдине, що стало абсолютно ясно під час роботи у 2015-2016 роках, що Росія бачить боротьбу з тероризмом у Сирії своєю основною метою. Путін бачить в цій кооперації спосіб легітимізації своєї кампанії на підтримку Асада і виходу Росії з дипломатичної ізоляції, - йдеться в статті.

Як вважають експерти, якщо Трамп піде на таку угоду, то в Кремлі будуть тихо зловтішатися "мистецтвом крадіжки". 

"Принесення України в жертву лише серйозно підірве кредит довіри США в Європі, змусить нервувати інші стурбовані держави біля кордону з Росією та підбадьорить подальшу агресію Москви", - пишуть експерти.

"Трамп хоче потужну і більш ефективну антитерористичну стратегію, але гра в російську рулетку в Сирії - неправильна відповідь", - підсумовують автори.

Нагадаємо, раніше колишній прем'єр-міністр і екс-голова МЗС Швеції Карл Більдт у колонці для The Washington Post писав, що готовність США зняти санкції з Росії, введені через агресію проти України, в обмін на співпрацю з Кремлем у боротьбі проти "Ісламської держави" на Близькому Сході є не мистецтвом угоди, а мистецтвом капітуляції.