НОВИНИ

Парубій запропонував зобов’язати депутатів виступати в Раді українською мовою

Відповідний законопроект спікер вніс на розгляд парламенту.

У парламенті зареєстрували законопроект, що зобов’язує народних депутатів здійснювати виступи державною мовою. З відповідною ініціативою виступив спікер Верховної Ради Андрій Парубій, інформує прес-служба Ради.

Законопроектом №6059 пропонується внести зміни до регламенту Верховної Ради. Зокрема, документом пропонується визначити, що засідання Верховної Ради, її комітетів і комісій ведуться винятково державною мовою.

Також у пояснювальній записці Парубій нагадує, що, відповідно до Конституції, державною мовою в Україні є українська мова, а норми Конституції зобов’язують застосовувати державну мову як мову офіційного спілкування посадових і службових осіб при виконанні ними службових обов’язків в роботі і в діловодстві.

Читайте також: Працівників Донецької ВЦА зобов’язали послуговуватися лише українською мовою

Нині, відповідно до регламенту, мова ведення засідань Верховної Ради визначається законом "Про засади державної мовної політики" (так званого закону «Колесніченка-Ківалова»). У цьому законі вказується, що засідання Верховної Ради, її комітетів і комісій ведуться державною мовою. Промовець може виступати іншою мовою. Проекти законів вносяться на розгляд державною мовою.

Нагадаємо, 8 лютого під час засідання Ради Парубій закликав депутатів від "Опозиційного блоку" говорити державною мовою під час обговорення законопроектів, або попереджати завчасно, щоб можна було забезпечити переклад.