НОВИНИ

Заяви Трампа свідчать про підтримку пропаганди путінського режиму – WSJ

Президент США, схоже, не бачить відмінностей між оборонною війною і вбивством своїх же людей з метою збереження влади.

Виражена президентом Трампом "повага" до Владіміра Путіна в інтерв'ю і порівняння убивств путінського режиму з діями США ознаменували нову епоху в американо-російських відносинах. Ніколи раніше президент США не давав зрозуміти, що політичні вбивства прийнятні або США винні в подібних злочинах, йдеться у статті The Wall Street Journal.

Російські активісти знають, що вони можуть бути вбиті в будь-який час, зокрема, видання нагадує, що минулого тижня Владімір Кара-Мурза, політичний активіст і журналіст, був госпіталізований з симптомами отруєння, які ідентичні тими, які спостерігалися, коли він був отруєний два роки тому. Мотивом для отруєння могли бути заяви, зроблені Кара-Мурзою у червні минулого року, в яких він закликав розширити список Магнітського. 

У статті також згадують вбивство одного з лідерів російської опозиції Бориса Нємцова під стінами Кремля. "Він працював над доповіддю про російських солдатів на Донбасі, присутність яких Москва заперечує", - пише WSJ. Опозиціонери також стикаються з громадської ізоляцією, нагадує видання про напади на Алєксєя Навального і Міхаіла Касьянова з метою їх дискредитації. 

"У такій ворожій атмосфері допомога США є важливим джерелом моральної підтримки російських політичних активістів і правозахисників. Зауваження Трампа, навпаки, посилюють пропаганду путінського режиму, який намагається переконати росіян в тому, що зловживання, з якими вони стикаються в повсякденному житті, характерні для всіх країн", - підкреслюється у статті.

Також видання зазначає, що заяви які дають зрозуміти, що США і Росія схожі у порушеннях прав людини, і що США також є "вбивцею", роками будуть повторюватися урядом, державними ЗМІ та іншими силами.

"Готовність Трампа виправдати вбивство в його прагненні до непродуманого партнерства з РФ дозволяє припустити, що він не бачить відмінностей між оборонною війною і вбивством своїх же людей з метою збереження влади. Співпраця з Росією на таких умовах може залучити США до злочину, які не прийме ні американський народ, ні весь світ. Трампу слід більше продумувати свої слова - поки ще є час", - підсумовується у статті.

Нагадаємо, сенатор-республіканець Джон Маккейн закликав Трампа не довіряти колишньому агенту КДБ Путіну, який, з його слів, перетворив свою країну на тиранію.