НОВИНИ

Могеріні розкрила порядок денний засідання Ради ЄС, на якому розглядатимуть Україну

За словами представника ЄС, позиції щодо Криму та війни на Донбасі Євросоюз не змінить.

Країни Євросоюзу підтвердять свою позицію невизнання анексії Криму Росією та підтримку повного виконання Мінських угод, заявила у понеділок, шостого лютого, Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могерини у Брюсселі перед початком засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ.

За її словами, засідання розпочнеться з обговорення ситуації в Україні, що значно погіршилася за останні дні.

"Я говорила про це з міністром Лавровим (міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров), і вчора у мене була можливість зустрітися з віце-прем’єром України (Іванною Климпуш-Цинцадзе). Ми будемо говорити, насамперед, про ескалацію насильства на сході, про продовження нашої політики невизнання анексії Криму та нашу підтримку виконанню Мінських домовленостей, "нормандського формату", праці ОБСЄ і реформи країни, тому що ми хочемо інвестувати в соціальний та економічний розвиток, що є дуже важливою частиною нашої роботи", - сказала Могеріні.

Відповідаючи на запитання щодо позиції нової американської адміністрації з цих питань, Могеріні зазначила, що вона не може сказати, якою вона є, але "може сказати, якою є позиція ЄС".

"Позиція ЄС щодо анексії Криму, полягає в тому, що ми й далі будемо невизнавати анексію Криму та наполягатимемо на потребі повного виконання Мінських домовленостей. ЄС підтвердить ці позиції, і ми працюватимемо з усіма партнерами, щоб знайти шлях вирішення конфлікту", - наголосила Могеріні.

Окрім того, вона також висловила впевненість, що Грузія і Україна невдовзі отримають безвізовий режим, але це питання не стоїть на порядку денному засідання Ради ЄС.

Нагадаємо, раніше співдоповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи в справах України Хорді Шукла (Іспанія) та Аксель Фішер (Німеччина) закликали бойовиків негайно припинити наступ на Авдіївку.

Крім того, генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг закликав сторони Мінських угод виконувати свої зобов'язання, а також до негайного припинення вогню на Донбасі і відведення озброєнь, заборонених мінськими угодами.

Як повідомлялося, на сьогоднішньому засіданні Рада Європейського союзу на рівні глав МЗС у Брюсселі планує дати оцінку прогресу в здійсненні програми реформ в Україні за минулий рік.

Нагадаємо, Європейська служба зовнішньої політики та безпеки і Європейська Комісія оприлюднили спільну доповідь, у якій аналізується стан виконання Україною порядку денного асоціації з 1 січня 2015 року. У документі наголошується, що Україна успішно виконала всі умови для "безвізу".