Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
26 січня 17:39   ▪   Версія для друку

Стало відомо, коли запустять нове сховище для відходів з Чорнобильської АЕС

Нове сховище відпрацьованого ядерного палива забезпечить його зберігання протягом 100 років.

У третьому кварталі 2018 року Чорнобильська АЕС і американська компанія "Holtec International" планують почати введення в експлуатацію нового сухого сховища для відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), до якого з існуючого сховища (СВЯП-1) буде вивантажено паливо Чорнобильської АЕС. Про це повідомила прес-служба Державного агентства з управління зоною відчуження.

«Не раніше третього кварталу 2018 року ЧАЕС разом з підрядною організацією  почнуть процес введення в експлуатацію СВЯП-2», - повідомили в прес-службі, додавши, що наявне сховище вже заповнене на 97%, в результаті чого планується протягом 10 років перевезти паливо ЧАЕС на СВЯП-2.

Згідно з повідомленням, нове сухе сховище відпрацьованого ядерного палива буде розташовано в зоні відчуження і має буде забезпечити зберігання відпрацьованого палива Чорнобильської АЕС (більш 21000 тепловиділяючих збірок) протягом 100 років (2019-2119 роки).

«Планується навесні 2017 року завершити монтаж обладнання СВЯП-2, після чого почнуться« холодні »випробування окремого обладнання та систем без відпрацьованих тепловиділяючих збірок (ВТВЗ) ...« Гарячі» випробування з ВТВЗ (згодом це рішення має затвердити Державна інспекція з ядерного регулювання) планується почати в четвертому кварталі 2017 року», - повідомили в прес-службі.

В рамках «гарячих» випробувань з СВЯП-1 в СВЯП-2 буде перевезено 186 відпрацьованих ТВЗ і тільки після проведення всіх випробувань буде отримана ліцензія на експлуатацію об'єкта. Згідно з повідомленням, на сьогоднішній день вартість СВЯП-2 становить 381 млн євро.

Нагадаємо, у червні 2016 року завершилося вивантаження відпрацьованого ядерного палива із енергоблоку №1, до цього від ядерного палива були повністю звільнені енергоблок  № 2 і № 3.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено