НОВИНИ

Стало відомо, коли запустять нове сховище для відходів з Чорнобильської АЕС

Нове сховище відпрацьованого ядерного палива забезпечить його зберігання протягом 100 років.

У третьому кварталі 2018 року Чорнобильська АЕС і американська компанія "Holtec International" планують почати введення в експлуатацію нового сухого сховища для відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), до якого з існуючого сховища (СВЯП-1) буде вивантажено паливо Чорнобильської АЕС. Про це повідомила прес-служба Державного агентства з управління зоною відчуження.

«Не раніше третього кварталу 2018 року ЧАЕС разом з підрядною організацією  почнуть процес введення в експлуатацію СВЯП-2», - повідомили в прес-службі, додавши, що наявне сховище вже заповнене на 97%, в результаті чого планується протягом 10 років перевезти паливо ЧАЕС на СВЯП-2.

Згідно з повідомленням, нове сухе сховище відпрацьованого ядерного палива буде розташовано в зоні відчуження і має буде забезпечити зберігання відпрацьованого палива Чорнобильської АЕС (більш 21000 тепловиділяючих збірок) протягом 100 років (2019-2119 роки).

«Планується навесні 2017 року завершити монтаж обладнання СВЯП-2, після чого почнуться« холодні »випробування окремого обладнання та систем без відпрацьованих тепловиділяючих збірок (ВТВЗ) ...« Гарячі» випробування з ВТВЗ (згодом це рішення має затвердити Державна інспекція з ядерного регулювання) планується почати в четвертому кварталі 2017 року», - повідомили в прес-службі.

В рамках «гарячих» випробувань з СВЯП-1 в СВЯП-2 буде перевезено 186 відпрацьованих ТВЗ і тільки після проведення всіх випробувань буде отримана ліцензія на експлуатацію об'єкта. Згідно з повідомленням, на сьогоднішній день вартість СВЯП-2 становить 381 млн євро.

Нагадаємо, у червні 2016 року завершилося вивантаження відпрацьованого ядерного палива із енергоблоку №1, до цього від ядерного палива були повністю звільнені енергоблок  № 2 і № 3.