НОВИНИ

Розслідування у справі Януковича: Суд заарештував дані на серверах чотирьох мобільних операторів

Слідчих цікавлять телефонні з'єднання за весну 2014 року, коли у Криму відбувся так званий "референдум про приєднання до Росії".

У рамках розслідування у справі екс-президента Віктора Януковича заарештовані дані на серверах чотирьох найбільших мобільних операторів України. Відповідне рішення було прийняте Печерським районним судом Києва 17 січня 2017 року.

Згідно з рішенням, було накладено арешт на дані, що містяться на серверах "Укртелекому", "Тримоб", МТС і Lifecell .

Читайте також: Луценко повідомив, коли розпочнеться судовий процес над Януковичем

Зокрема, заарештовані дані про телефонні з'єднання за зиму, а також початок весни 2014 року, коли у Криму відбувся так званий "референдум про приєднання до Росії". Слідчі пояснили своє клопотання тим, що в цілях слідства їм необхідно вивчити інформацію про всі вхідні і вихідні дзвінки громадян країни з 18 січня 2014 року по 16 березня 2014 року.

Крім того, слідству буде надана інформація щодо отриманих та відправлених українцями СМС та їх місцезнаходження на момент відправлення із зазначенням базових станцій.

У свою чергу, директор з корпоративних комунікацій "Укртелекому" Михайло Шуранов заявив, що компанія безумовно виконає рішення суду, оскільки це є зобов'язанням телеком-операторів у відповідності з чинним законодавством. При цьому Шуранов запевнив абонентів у тому, що дії правоохоронців не вплинуть на якість надання послуг, оскільки мова йде про дані минулих періодів, які повинні бути захищені від змін і знищення.

Нагадаємо, Генпрокуратура викликала Януковича для ознайомлення з матеріалами справи про державну зраду. Колишній президент мав прибути до прокуратури 27 і 30 січня, однак його адвокат уже заявив, що Янукович не приїде.