НОВИНИ

Акції проти війни Путіна в Україні пройшли по всьому світу

Аналогічні акції відбулися сьогодні також у багатьох містах України.

Акція «Stop Putin’s war in Ukraine» пройшла у багатьох містах по всьому світу. Аналогічні акції відбулися сьогодні також у багатьох містах України. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на сторінки заходу в Facebook.

Зокрема, акція відбулася у столиці Латвії Ризі біля пам’ятника Свободи. Як розповів латиський політичний оглядач Атіс Клімовичс, для латвійців участь в цій акції дуже важлива, оскільки в умовах «гібридної війни» важливо показати, що жителі Латвії підтримують постраждалих в Україні і засуджують агресора.

Депутат Ризької думи Салміте Елерте заявила, що для України зараз дуже важлива підтримка міжнародної громадськості, як свого часу для Латвії.

Акція «Stop Putin's War in Ukraine 3.0» відбулася і в далекій Австралії.

Акцію провели і у російському Санкт-Петербурзі. Активісти зібралися з плакатами і повітряними кулями жовтого і блакитного кольору. Активіст руху «СПб Солідарність» прийшов з табличкою "За вашу і нашу свободу". Співробітники поліції затримали одного з учасників акції після того, як він встиг розгорнути плакат.

Як повідомляє місцеве видання Фонтанка, на розі Невського проспекту і Малої Конюшенної вулиці. Одночасно свою акцію на тому ж місці проводять кілька представників Національно-визвольного руху з плакатами, що прославляють Новоросію, "Російську весну" і СРСР.

 

У Польщі акцію організував рух «Євромайдан Варшава». Учасники пікетували Посольство РФ і закликали агресора припинити війну на сході України, вивести іноземні війська й повернути Крим, повідомляє Польське радіо.

До міжнародного заходу також долучилися у Грузії.

Акція проти війни Путіна в Україні пройшла у французькому Ліоні.

Подібні акції відбулись і в Україні. Учасники заходу у Києві на Майдані Незалежності тримали в руках державні та червоно-чорні прапори, а також плакати із вимогою до президента РФ Путіна припинити агресію проти України. 

В Одесі акція пройшла біля Генконсульства РФ. У Львів на проспекті Свободи біля пам'ятника Шевченка небайдужі прийшли із світлинами укрїнських полонених.

В Івано-Франківську акція відбулася на Вічевому майдані. В центрі площі був розташований великий щит з картою України, на якій позначили чорним територію бойових дій.

У Харкові активісти зібралися біля пам'ятника Шевченку, а потім пішли до консульства РФ, де заспівали Гімн України.

У Сумах акція розпочалася в центрі міста на пішохідній вулиці Соборній біля пам'ятника Тарасу Шевченку. У Луцьку акцію провели біля будівлі, де розміщений «Сбербанк».

Stop Putin’s War in Ukraine проводиться вже втретє. Її головна мета – привернути увагу громадськості до російської агресії в Україні, показати важливість єдності та солідарності з Україною, а також закликати увесь світ посилити тиск на Росію для відновлення територіальної цілісності й миру в Україні.

Росія вторглася на територію українського Донбасу у квітні 2014 року після захоплення Криму. Цей конфлікт став продовженням російської збройної агресії проти України. Попри численні факти участі Збройних сил РФ та докази причетності Росії до війни, офіційно Москва не визнає факту свого вторгнення в Україну.

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд визнав достатніми надані Україною докази військових злочинів РФ. Раніше МКС кваліфікував анексію Криму як міжнародний збройний конфлікт між Україною і Росією.