НОВИНИ

Суд Лондона завершив розгляд позову Росії до України щодо "боргу Януковича"

Рішення суддя оголосить пізніше.

У лондонському Високому суді в четвер закінчився розгляд за позовом Росії про стягнення з України кредиту в розмірі 3 млрд доларів, виданого у часи президентства Віктора Януковича. Про це повідомляє ВВС.

Рішення суддя оголосить пізніше.

Нагадаємо, цю уряд Миколи Азарова взяв у Росії в борг 3 млрд доларів в кінці 2013 року. В інтерв'ю російським ЗМІ Віктор Янукович заявив, що витратив мільярдний кредит Кремля на «вирішування питань».

У 2015 році Україна реструктурувала всі свої борги, крім цього, оскільки Росія відмовилася вести відповідні переговори. РФ пригрозила Україні судом, якщо «позичальник у повному обсязі не виконає свої зобов'язання по кредиту».

Міжнародний валютний фонд повідомив, що борг України перед Росією на $3 мільярди, який був взятий екс-президентом Віктором Януковичем за два місяці до втечі, визнаний державним, а не комерційним.

Україна запропонувала РФ реструктуризувати свій борг на умовах, які були запропоновані всім приватним кредиторам. У свою чергу, тодішній міністр фінансів України Наталія Яресько заявляла, що питання держборгу України перед Російською Федерацією можна вирішити без суду. Проте РФ подала в суд Лондона позов проти України.