НОВИНИ

У Мінсоцполітики назвали одну з найбільших перешкод для отримання траншу МВФ

За словами Реви, щоб отримати транш, Україні необхідно досягти згоди з МВФ.

Дефіцит Пенсійного фонду є однією з найбільших перешкод на шляху отримання чергового траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева. 

"Насправді, Фонд нічого захмарного не вимагає. Він же не благодійна організація. Він позичає нам кошти. Але він повинен мати гарантії, що ці гроші повернуться. У такому разі, він, як кредитор, звертає нашу увагу на ті системні проблемні моменти, які у нас є. У першу чергу, мова йде про фінансові проблеми. Найбільше сьогодні фінансові проблеми є дефіцит Пенсійного фонду", - заявив Рева.

За словами міністра, для отримання траншу Україні необхідно досягти згоди з МВФ.

Читайте також: У Порошенка розкрили подробиці переговорів із Лагард

"Кредитор вносить свої пропозиції щодо вирішення тих проблемних питань, які він бачить. Відповідно ми ведемо дискусію на тему, як ми будемо вирішувати цю проблему. Якщо ви не хочете прислухатися до наших рекомендацій, то, будь ласка, запропонуйте ваші. Переконайте нас у тому, що ваші рекомендації ведуть до тієї ж мети іншим способом. Тому ми сьогодні дискутуємо. Ми говоримо, що цей шлях, який нам сьогодні запропонували, він для нас не є правильним. Ми вважаємо, що є інша можливість - зменшити дефіцит пенсійного фонду", - заявив Рева.

Як повідомлялося, директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард 19 січня заявила, що останні декілька технічних питань, які потрібно допрацювати, будуть успішно вирішенні у наступні декілька днів.

Нагадаємо, попередній транш Україна отримала у середині вересні 2016 року. Тоді Фонд схвалив виділення офіційному Києву майже $1 млрд.

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings очікує, що Україна зможе отримати четвертий кредитний транш від Міжнародного валютного фонду за програмою розширеного фінансування EFF у першій половині 2017 року.