НОВИНИ

Нардеп повідомив, коли Рада розгляне виключення Савченко з оборонного комітету

Постанову внесуть у зал наступного пленарного тижня.

Верховна Рада розгляне на наступному пленарному тижні питання про виключення депутата Надії Савченко зі складу парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони. Про це журналістам сказав заступник голови фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук у кулуарах парламенту.

"На наступному засіданні постанова, яку ми вчора рекомендували парламенту прийняти, буде внесена в зал і проголосована", - сказав Тетерук.

Він упевнений, що голосів для ухвалення такого рішення вистачить.

За словами депутата, будь-які дії не лише народного депутата, але громадянина України, які загрожують національній безпеці і обороні країни, які шкодять авторитету України і заважають переговорному процесу щодо звільнення українських військовополонених, політичних заручників у Російській Федерації, мають братися до уваги і засуджуватися на рівні парламенту.

"Це має каратися, адже це - питання виживання нашої країни", - наголосив Тетерук.

Він нагадав, що комітет із нацбезпеки підтримав пропозицію направити запит до Генпрокуратури для кваліфікації дій Савченко в правовому руслі.

Наступний пленарний тиждень запланований вже на наступній сесії парламенту, яка відкриється 7 лютого.

Нагадаємо, нардеп Надія Савченко опублікувала списки утримуваних на окупованому Донбасі та в Криму українських заручників, а також список осіб, яких керівництво "ДНР/ЛНР" хоче отримати від української сторони. Цим кроком вона викликала неодзначну реакцію в державних органах та суспільстві. У Службі безпеки назвали некоректними опубліковані списки та пообіцяли провести із Савченко роз'яснювальну роботу щодо розголошення інформації про полонених. Окрім того, на заяви Савченко щодо повернення Донбасу та стосовно Криму відреагував Рефат Чубаров, який назвав такі коментарі «цинічними та зрадницькими».

Після цього Комітет Верховної ради України з питань національної безпеки і оборони підтримав виключення зі свого складу Надії Савченко.